0212 296 96 95 Gsm : 0530 770 0787

Adres: Hürriyet mh. Hudut Sk. No:187/B Kağıthane /İST

Telefon: 0212 296 96 95 Gsm : 0530 770 0787 - Mail: info@projeksiyonscreen.com

300×225 Motorlu Projeksiyon Perdesi

300×225 Motorlu Projeksiyon Perdesi
Okullar, eğitim ve öğretimin kalabalık bir öğrenci kitlesi ile yapıldığı bir alandır. Öğrencilere iyi eğitim vermek ve anlatılanları doğrudan aktarmak için ders anlatım tekniklerinde değişiklikler yapılır ya da yeni anlatım şekilleri katılır. İyi bir eğitim vermek ve öğrencilerin başarı yüzdesini yüksek tutmak için teknolojik cihazlardan yararlanmaya başlanmıştır. Bunlardan biri; projeksiyon cihazlarıdır. Projeksiyon cihazları ile birlikte öğrencilerin derse olan ilgileri görsel olarak daha çok yoğunlaştığı görülecektir.
Projeksiyon Perdesi Seçimleri:
Her projeksiyon cihazının kendine has özelliği vardır. Bu özellikler ile kullanım amaçları da değişir. Bu yüzden okullarda kullanılabilecek değişik cihaz modelleri vardır. Ders içeriğine ve anlatımına göre bu projeksiyon cihazlarından biri tercih edilir. Örneğin; storlu projeksiyon perdesi gibi cihazlar sunum ve sözel anlatım gerektiren derslikler için en uygun olanıdır. Renkli ekranı ve LED ışık ayarları ile görsel metin ve içerik öğrenciye doğrudan ulaşacaktır. Bu durum da öğrencinin derse daha çok odaklanmasını sağlar.
Storlu projeksiyon perdesi kullanım amacına göre alınmalıdır. Sözel sınıflar, sayısal sınıflar ve eşit ağırlık gibi eğitim ve öğretim veren okullar bulunur. Bu sınıflardaki öğrencilerin bölümleri arasında farklar bulunur. Bu yüzden sınıftaki öğretim dersleri ve sınıf boyutuna göre projeksiyon perdesi seçilmelidir. Projeksiyon perdesinin fazla büyük olması görsel ve ses kalitesi olarak sınıf ortamını rahatsız edebilir. Bu yüzen ebatına göre tercih edilmelidir.
Farklı özelliklere sahip olan projeksiyon perdeleri de vardır. Bu perdeler otomatik olarak uzaktan kumanda ile ayarlanarak hareket ettirilir. Kullanımı kolay olmakla birlikte gelişen teknolojiye ayak uydurmuş cihazlardır. Örneğin; motorlu projeksiyon perdesi gibi. Bu perdeler uzaktan kumanda ile kullanıldığı için her şeyi kumanda üzerinden yapılır. Perdesi otomatik açılıp otomatik olarak katlanan türdendir.
Zincirli projeksiyon perdesi ise genel olarak sınıf önündeki sunum anlatımlarında kullanılır. Sözel derslerin ya da grafik anlatımları derslerin yapılması için zincirli perdeler tercih edilir. Kişiler el yordamı ile cihaz ayarını yaparak perde önünde anlatımlarını gerçekleştirebilir. Perdeye yazı yazma, çizim yapma olanağı da vardır. Bu yüzden silinebilir bir perde türüdür.

Üste Git

    No tweets found.