0212 296 96 95 Gsm : 0530 770 0787

Adres: Hürriyet mh. Hudut Sk. No:187/B Kağıthane /İST

Telefon: 0212 296 96 95 Gsm : 0530 770 0787 - Mail: info@projeksiyonscreen.com

Ev Sinemasında Hangi Model Ev Sineması Projeksiyon Perdesi Kullanılmalıdır?

Projeksiyon Perdesi Nedir?

Projeksiyon cihazı vasıtası ile yansıtılarak görüntü izlemeye olanak sağlayan özel bir alete tutturulmuş perdeye projeksiyon perdesi denilmektedir. Net bir görüntü elde edebilmek için projeksiyon perdesinin yüzeyinin pürüzsüz bir yapıya sahip olması en önemli hususlardan biridir. Pürüzlü bir görüntü, izleme esnasında canımızın fazlası ile sıkılmasına yol açabilir.

Bunun yanı sıra kaliteli bir seyir sağlayabilmenin diğer bir şartı, projeksiyon perdesinin ışık geçirmeyen bir tür kumaştan üretilmiş olmasıdır. Perdenin ön yüzünün ışığı yansıtma özelliği olan bir kaplamaya sahip olması yine kaliteli görüntü elde etmek konusunda yardımcı olacaktır. Bunun için titanyum ya da gümüş kullanılarak yapılan bir kaplama gerekmektedir.

Projeksiyon perdesinin arka yüzeyinin siyaha boyalı olması, yansıtılan görüntünün kalitesini etkileyecektir. Siyah renk, ışığın geçmesini önleyeceği için görüntünün daha net olmasını sağlayacaktır.

Ayrıca bir önemli konu da perdenin ön yüzeyinin rengidir. Burada da iki farklı renk seçeneğinden bahsedilebilir. Bu renkler, mat beyaz ve açık gridir. Perdenin kullanılacağı ortamın karanlık ya da aydınlık olmasına göre, iki renkten biri tercih edilmelidir. Ortam aydınlık olduğu zaman mat beyaz olan perde daha iyi sonuç verirken karanlık bir ortamda açık gri renkte olan perde daha net ve kaliteli bir görüntü elde edilmesine olanak sağlayacaktır. Ortamın ışık durumu, hangi renk projeksiyon perdesinin kullanılacağını belirleyecektir.

Motorlu Projeksiyon Perdesi Nedir?

Projeksiyon perdesinin pek çok farklı alanda kullanılıyor olması ve kullanım sayısının artması sebebi ile motorlu projeksiyon perdesi üretilmesi kaçınılmaz olmuştur. Manüel çalışan eski model perde yerine motorlu perde üretimi yapılmaktadır. Teknolojinin yaşamımızdaki yerinin genişlemesi sonucunda bu tür kolaylık sağlayıcı gelişmeler kaçınılmaz olmaktadır. Motorlu projeksiyon perdeleri özellikle ev ortamında kullanılmaya uygundur. Evde herhangi bir yere monte edilmesi mümkündür. Çok güzel beyaz kasalara sahip olan bu motorlu perdeler aynı zamanda metal yapıları ile sağlam ve şık bir dekoratif obje olabilmektedirler. Motor aksamları olması, otomatik açıp kapatmaya elverişli olmalarını sağlarken kullanım kolaylığı neticesinde tercih sebebi olmalarını da sağlamaktadır.

Pek çok motorlu ve motorsuz marka ve modele rastlamak mümkün olduğundan projeksiyon perdesi fiyatları kendi içinde değişiklik gösterebilmektedir.

Üste Git

    No tweets found.