0212 296 96 95 Gsm : 0530 770 0787

Adres: Hürriyet mh. Hudut Sk. No:187/B Kağıthane /İST

Telefon: 0212 296 96 95 Gsm : 0530 770 0787 - Mail: info@projeksiyonscreen.com

Contrast Gray Projeksiyon Perdesi

PROJEKSİYONDA SEÇİM ÖNCELİĞİ

 

Günümüzde projeksiyon cihazları evde sinema sistemlerinden ofislerde sunumlara, sınıflarda eğitimlerden mağazalarda reklam gösterimlerine kadar çok değişik amaçlarla kullanılmaktadır.

Kullanım amacına göre cihaz seçilirken en önemli konu projeksiyon perdesi seçimidir. Çünkü yüksek maliyetli ve kaliteli bir projeksiyon aleti yanlış bir perdeye yansıtıldığı zaman istenilen kalitede bir görüntü elde edilemeyebilir. Projeksiyon perdesi kumaşı bilinen tekstil kumaşından daha farklı birebir yansıtma özelliği olan, ışığı geçirmeyen özel üretim bir kumaştır. Bir diğer önemli konu da projeksiyonun kontrast değeridir. Eğer sadece karanlık bir ortamda sadece ev sinema sistemi için alınıyorsa 2000 ANSI ışık gücü yeterli olacaktır. Bunun yanında ofis yada mağaza içi reklam için kullanılacaksa yüksek ANSI Lümenli projeksiyonlar tercih edilmelidir ve contrast gray (kontrast gri) projeksiyon perdesi kumaşı tercih edilmelidir.

Genel olarak projeksiyon cihazı alan tüketiciler hem yerden tasarruf etmek hem de uzaktan kumandasıyla rahatlıkla kontrol edilebilirliği yüzünden motorlu projeksiyon perdesi tercih etmektedirler. Duvara asılına motorlu projeksiyon perdeleri özellikle ofis ve sınıf gibi dar alana sahip mekanlar için idealdir.

Piyasada çok fazla çeşitte projeksiyon perdesi bulunması projeksiyon perdesi fiyatları konusunda da çok değişiklik olmasını beraberinde getirmektedir. Teknoloji marketlerinde ve alışveriş sitelerinde ortalama 65 lira ile 12.000 – 13.000 lira arasında değişen çok projeksiyon perdesi bulmak mümkün. Perde almadan önce cihazın özelliklerini ve kullanılacak mekanın boyutlarını bilerek alınması hem fazla para verilerek gereksiz para harcanmasını hem de uyumsuz bir perde alınmasının önüne geçilebilir.

Üste Git

    No tweets found.