0212 296 96 95 Gsm : 0530 770 0787

Adres: Hürriyet mh. Hudut Sk. No:187/B Kağıthane /İST

Telefon: 0212 296 96 95 Gsm : 0530 770 0787 - Mail: info@projeksiyonscreen.com

Motorlu Projeksiyon Perdesi

Motorlu Projeksiyon Perdesi

Motorlu projeksiyon perdeleri

Geçmiş zamanlar da kullanılan tepegöz sunum araç gereci projeksiyon perdelerinin projeye sunulmasına ardından da pazar piyasaların da yer almasına bir olanak sunmuştur. Çünkü projeksiyon perdeleri tepegöz üzerinden düşünülmüş ve geliştirilmiştir. Projeksiyon perdeleri kendine birçok kullanım alanı bulmuştur.

Bu perdelerin kullanılmaya başlanmasından kısa bir süre sonra da motorlu projeksiyon perdeleri piyasaya sürülmüştür. Projeksiyon perdeleri fiyatlandırmaları arasında büyük farklar gözlenebilmektedir. Örneğin ileri düzey opsiyonel bir projeksiyon perdesinin normal bir projeksiyon perdesi ile eş değer olması olanaksızdır. Projeksiyon perdelerinde ki fiyatlandırma genellikle opsiyonel özellikle yapılmaktadır.

Opsiyonel nedir?

İsteğe bağlı anlamına gelmektedir. Projeksiyon perdelerinde standart özellikler pek tercih edilmeyip kişilerin istekleri doğrultusun da projeksiyon perdesinin işlevi çoğaltılabilmektedir. Örneğin projeksiyon perdesinin motorlu olup olmaması isteğe bağlı bir durumu işaret etmektedir. Motorlu projeksiyon perdeleri en çok tercih edilen projeksiyon perdelerinden olmaktadır ve normal bir cihaza göre daha kolay bir kullanım sunmaktadır. Montajının oldukça kolay yapılması dikkat çekmektedir. Buna rağmen yine de destek servis hizmeti alınmalıdır. Çünkü renk düzeyinin alana göre ve görüntü odak noktası ayarlarının sağlıklı sonuç verebilmesi için bu ayarların yetkili servis tarafından yapılması ön görülmektedir.

Motorlu projeksiyon perdelerinin kullanım alanları nerelerdir?

Derslik, toplantı salonları, bürolar veya ofisler olmakla birlikte anaokullarında da ve daha bir çok ihtiyaç gerektiren alanlarda da kullanımı yapılmaktadır.

Genel olarak tercih de ilk sırada yer alan motorlu projeksiyon perdeleri üretimin de üst düzey kitle düşünülerek hareket edilmektedir. Çünkü daha çok sunum gerçekleştirilen yerlerce tercih edildiğinden bu üretimin şekillenmesin de etkin rol oynamaktadır. Teknolojinin gelişmesiyle büyük veya küçük işletmeler de teknolojiye ayak uydurmaktadır. Projeksiyon perdelerinden yararlanan küçük işletmeler olduğu da unutulmamıştır.

Ancak şu projeksiyon perdesi küçük işletmelere bu projeksiyon perdesi büyük işletmelere diğeri sunum alanlarına uygundur gibi yargıdan uzak durulmalıdır. Projeksiyon perdesinin amacı projeksiyonda ki görüntünün perdeye yansıtılması ve buradan da izleyicilerin görüntüyü görmesini sağlamaktır. Dolayısıyla çok fazla bir işlevi yoktur. Sadece kullanma kolaylığı açısından motorlu olması bir avantaj oluşturmaktadır. Her kesimden insanın kullanabileceği basit bir mekanizmadan oluşmuştur.

Motorlu projeksiyon perdesinin kullanımına yönelik olarak şu hatırlatılmanın yapılması fikrindeyim: perde zaten motor gücü ile donanımlı olduğundan perdenin açılması ve kapanması gibi durumlar da motor bu işlevi görecektir. Bu sebeple perdenin el ile açılıp kapatılması motor için zorlayıcı bir unsur olduğundan el ile müdahaleden uzak durulmalıdır.

Üste Git

    No tweets found.