0212 296 96 95 Gsm : 0530 770 0787

Adres: Hürriyet mh. Hudut Sk. No:187/B Kağıthane /İST

Telefon: 0212 296 96 95 Gsm : 0530 770 0787 - Mail: info@projeksiyonscreen.com

Projeksiyon Perdesi Şartnamesi

Projeksiyon Perdesi Şartnamesi

Görüntünün net ve pürüzsüz bir biçimde yansımasını sağlayan projeksiyon perdeleri, perde mekanizmasına ve yüzey özelliğine göre birçok çeşidi bulunan bir mekanizmadır. Projeksiyon perdesi teknik şartname gereği yüksek değere sahip olmalı ve işlevsellik bakımından uygun olmalıdır. Sektörde güvenilir bir firma bulmadan ve projeksiyon perdesi şartname maddeleri okunmadan projeksiyon satın alınmamalıdır.

Projeksiyon Perdesi Şartnamesi

Yüksek kumaş kalitesine sahip olmalı
Işık kaybını en az seviyeye indirmeli
Kolay temizlenebilir olmalı
Kumaşın ön yüzü iyi bir malzeme ile kaplanmış olmalı
Gain oranı yani güneş ışığını yansıtma oranı 1,0-2,5 arası olmalı
Arka yüzeyi siyah olmalı
Sabit çerçeveli ve gergin bir yüzeyi olmalı
İşlevsel ve fonksiyonel olmalı

Projeksiyon perdeleri görüntü ve kumaş kalitesine göre farklı fiyatlandırılmaktadır. Önemli olan projeksiyon perdesi teknik şartname maddelerinde yer alan özellikleri içermesi ve müşterinin ihtiyacını görmesidir. projeksiyon perdesi şartname gereği uygun olmayan projeksiyon cihazlarının alınması uygun değildir.

Projeksiyon Perde Çeşitleri

Motorlu Perdeler,
Storlu Perdeler,
Tripod perdeler,
Sinema Perdeler,
Fast Fold Perdeler,
Fixed Frame Perdeler,
Tensioned Perdeler olmak üzere birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan motorlu projeksiyon perdeleri en çok tercih edilen çeşididir. Motorlu projeksiyon perdesi şartnamesi gereği uzaktan kumanda ile kullanıldığından kaliteli ve sağlam olmalıdır. Kullanım alanı son derece geniştir. Okul, hastane, fabrika ortamı, toplantı salonları, oteller ve daha birçok yerlerde kullanılır. Projeksiyon cihazına ve perdeye kumanda ile müdahale edilir. Motorlu projeksiyon perdesi şartnamesi bu bakımdan manuel perdelere göre daha detaylıdır.

İşlevsellik bakımından test edilmiş olmalıdır.
İstenilen yükseklikte durdurulabilmelidir.
Güvenilir ve kaliteli olmalıdır.
Açık ve kapalı alanlarda toplu gösterime uygun olmalıdır.
Garanti kapsamında olmalıdır.
Uzun ömürlü ve konforlu olmalıdır.
Garantili olmalıdır.

Projeksiyon Perdesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Öncelikle projeksiyon perdesinin kullanım amacına uygun olması gerekir. Kullanılacak alanın büyüklüğü de önemlidir. Eve home cinema için bir perde düşünülüyorsa farklı özellikte, iş yerinde toplantı odasına düşünülüyorsa farklı özellikte projeksiyon perdesi gereklidir. Projeksiyon perdesinde görüntü kalitesi çok önemlidir. Yansıtma yüzeyi optik malzemeden olan projeksiyon perdeleri oldukça kalitelidir.

Işık geçirmez kumaştan olması, arka zeminin siyah olması görüntü kalitesini etkileyen özelliklerdir. Mat beyaz ve açık gri perdeler görüntü kalitesinin optimum seviyede yakalandığı perdelerdir. Kullanım yerine göre taşınabilir veya sabittir. Manuel veya motorlu olup motorlu olanlar uzaktan kumanda ile kullanılmaktadır. Motorlu olanlar sessiz ve az elektrik harcayan türden olmalı, servis ve bakım için güvenilir bir firma ile çalışılmalıdır.

Üste Git

    No tweets found.