0212 296 96 95 Gsm : 0530 770 0787

Adres: Hürriyet mh. Hudut Sk. No:187/B Kağıthane /İST

Telefon: 0212 296 96 95 Gsm : 0530 770 0787 - Mail: info@projeksiyonscreen.com

Projeksiyon Perdesi Tavsiyesi

Projeksiyon Perdesi Tavsiyesi
Görüntülerin daha net bir şekilde ve pürüzsüz olarak aktarılmasını sağlayan projeksiyon perdesi, genel olarak sinema ve sunum gibi alanlarda kullanılmaktadır. Ayrıca okul, hastane, cami ve kütüphane gibi birçok yerde ihtiyaç duyulabilmektedir.

Projeksiyon Perdesi Nasıl Olmalıdır?

Projeksiyon perdelerinde kaliteli malzemelerin kullanılması oldukça önemlidir. İyi bir projeksiyon perdesi yapımı için, ışık geçirmez bir kumaş tercih edilmelidir. Ön yüzey için, açık gri ya da mat beyaz tonlarında renkler seçilmesi gerekmektedir. Arka yüzey için ise, siyah renk tercih edilmelidir. Mat beyaz renkli olan projeksiyon perdeleri, aydınlık ortamlarda iyi bir performans gösterebilmektedir. Özel sinema salonları için, açık gri tonlarında bir projeksiyon perdesi kullanılması gereklidir.

Projeksiyon Perdesi Nasıl Yapılır?

Projeksiyon perdesi, kişilerin isteği doğrultusunda evde yapılabilmektedir. Evde projeksiyon perdesi nasıl yapılır diye sorarsanız, bunun pek de kolay olmadığını söylemek mümkündür. Çünkü projeksiyon perdesini gönyede kesmek için, lazer kesim bir masaya sahip olmanız gerekmektedir. Evde basit ve sabit çerçeveli bir projeksiyon perdesi yapabilirsiniz. Öncelikle kumaşı temin edip, sert zımba makinası ile kumaşı gerdirebilirsiniz.

Projeksiyon perdesini siz yapıyorsanız, seçeceğiniz kumaşın ön yüzünün ışık geçirmez olması gerekmektedir. Gelen ışık, kumaşın arka kısmına geçmemelidir. Kumaşın yansıtma oranının yüksek olması için de, arka yüzeyinin siyah olması önemlidir. Tıpkı bir ayna gibi, yansıtmayı arka yüzey sağlamaktadır.

Projeksiyon perdelerinde, ışığın absorbe edilmeden geri yansıtılması oldukça önemlidir. Bu nedenle optik verimliliği iyi olan malzemeler kullanılmalıdır. Projeksiyon perdeleri için ideal gain oranı, 1,0 ile 2,5 arasındadır. Mat beyaz yüzeye sahip olan projeksiyon perdeleri yapımında, titanyum dioksit karışımı içeren boyalar kullanılmaktadır. Gri tonlu projeksiyon perdeleri ise, hem titanyum dioksit hem de gümüş pigmentleri içerebilmektedir. Projeksiyon perdesini evde yapmak istemeyenler, bu perdeleri hazır olarak da satın alabilmektedir.

Üste Git

    No tweets found.