0212 296 96 95 Gsm : 0530 770 0787

Adres: Hürriyet mh. Hudut Sk. No:187/B Kağıthane /İST

Telefon: 0212 296 96 95 Gsm : 0530 770 0787 - Mail: info@projeksiyonscreen.com

Zincirli Projeksiyon Perdesi

Zincirli Projeksiyon Perdesi

Projeksiyon perdesi nedir?

Projeksiyon perdesi ekrana yansıtılan görüntünün daha net algılanmasını sağlamaktadır. Yansıtma yüzeyi optik malzemelerde dizayn edilmiş olduğundan görüntünün pürüzsüz olmasını sağlamaktadır. Genellikle üç renk olarak kullanılan projeksiyon perdelerinde en yaygın olarak kullanılan renk beyazdır. Beyaz ışığı daha iyi yansıtma özelliği taşıdığından karanlık ortamlarda görseli daha güzel göstermektedir. Projeksiyon perdeleri ışık geçirmez kumaştan yapılır. Bu noktada iyi bir projeksiyon için seçilen kumaş da oldukça önemlidir.

Projeksiyon Perdelerinin Kullanım Alanları Nelerdir?

Özellikle sunum projelerinde kullanımı oldukça yaygındır. Bu sebepten dolayı okullarda, şirketlerde, toplantı odalarında, seminer ve konferansların yapıldığı ortamlarda sıklıkla görülmektedir. Projeksiyon perdelerin kullanımı özellikle görsel hafıza üzerinde kalıcılı artırdığından son derece önemli bir cihazdır aynı zamanda. Özellikle okullarda sunum ve ders amaçlı kullanılan projeksiyon perdesi özellikle pek çok öğrenci ve öğretmenin işini kolaylaştırmaktadır. Zincirli projeksiyon perdesi kullanımı özellikle kullanıldıktan sonra toparlanabilmesi açısından oldukça pratiktir. Zincirli projeksiyon perdeleri özellikle uzun süre kullanım açısından kolaylıkta sağlamaktadır. Özellikle okullarda kullanılan projeksiyon perdeleri akıllı tahta olma özelliğini de taşımaktadır. Bu sayede okullarda öğrenciler için hem yazılı hem de görüntülü anlatım aynı zamanda kullanılabilmektedir. Öğrenciler çoklu öğrenme programları sayesinde başarılarının artmasında da projeksiyon cihazlarının etkileri vardır. Özellikle okullarda sunum yapan öğrenciler içinde kolaylık sağlayan projeksiyon cihazları günümüzde yaygınlığı gittikçe artan bir teknoloji özelliği taşımaktadır.

Projeksiyon perdelerinin bir diğer kullanım alanı ise ev sinemalarıdır. Genellikle sinema amaçlı kullanılan projeksiyon perdeleri cam tozlu olarak seçilmektedir. Renk tonu olarak bu projeksiyon perdelerinde siyah tercih edilmektedir. Bunun sebebi ise ışığın yansıması ve dağılmaması açısından önem taşımaktadır. Özellikle siyah çerçevenin seçilmesi algıda seçiciliği artırması açısından kolaylık sağlamaktadır.

Projeksiyon perdesi nasıl çalışır?

Projeksiyon cihazlarında öncelikle ışık kaynağından çıkarak ve yoğunluk ayarlayan filtrelerden geçer. Bundan sonra oluşan görüntü lensler aracılığıyla projeksiyon perdesine yansıtılır. Genellikle en sık kullanılan projeksiyon perdeleri motorlu ve uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen projeksiyonlardır. Bunun yanı sıra zaman ayarlı olanları gibi üst düzey teknoloji ile çalışan projeksiyon cihazları da vardır.

Üste Git

    No tweets found.